Open Call 2018

!Festival Mesiac fotografie 2018 vyhlasuje OTVORENÚ VÝZVU!

Medzinárodný festival Mesiac fotografie 2018 vyhlasuje otvorenú výzvu na predkladanie fotografických sérií.

Téma predkladaných fotosérií je otvorená pre všetky fotografické žánre, pretože máme záujem prezentovať to najlepšie zo súčasnej fotografickej tvorby. Rozhodli sme sa dať priestor začínajúcim, aj skúseným fotografom a rovnako chceme dať príležitosť novým, doposiaľ neobjaveným talentom, ktorí budú mať možnosť vystavovať na 28. ročníku festivalu Mesiac fotografie. Otvorenú výzvu zároveň spájame s Medzinárodnou prehliadkou portfolií, ktorá umožňuje fotografom diskutovať o svojej práci s kurátormi, editormi, galeristami a organizátormi fotografických festivalov. Vybraní účastníci, ktorí zašlú svoje fotografické práce do otvorenej výzvy, budú automaticky zaradení do ich vyhodnocovania. Najlepší sa budú môcť zúčastniť sprievodného podujatia bezplatne.

Medzinárodná porota festivalu vyhlási víťazov “OTVORENEJ VÝZVY” v októbri 2018 a spomedzi najlepších prihlásených fotosérií vyberie:
 • 40 fotografov, ktorí dostanú možnosť prezentovať svoje portfólio na Medzinárodnej prehliadke portfólií 2018 Portfolio review v Slovenskej národnej galérií, v kaviarni Berlinka v Bratislave, v piatok 2. a v sobotu 3. novembra
 • 10 najlepších fotografov, ktorí budú zaradení do festivalového programu Mesiac fotografie 2018 a kolektívnej výstavy v “Galérií pod divadlom” a ich fotografie na výstavu budú vytlačené bezplatne

 • Podmienkou účasti je zaslanie maximálne 12 fotografií do 30.septembra 2018 a úhrada účastníckeho poplatku 25 eur.
  Viac informácií nájdete tu
  Kontaktné osoby: Kristína Devínska, Dorota Holubová, opencallbratislava@gmail.com


  Registračný formulár

  E-mailová adresa
  Adresa
  BIO
  Popis projektu
  Telefónne číslo
  Ako ste sa o nás dozvedeli ?
  Nahranie súboru

  Nahrajte jeden súbor vo formate zip/ rar do maximálnej veľkosti 60 Mb. Nahratý zip/ rar súbor môže obsahovať maximálne 12 fotografií a jednotlivé fotografie by mali byt vo formáte JPEG, v rozlíšení max. 150 dpi, vo formáte 1200 pixelov (širšia strana). Fotografie označte v poradí od 1-12.

  Dôležité informácie

  Účastnícky poplatok je 25 eur, úhradu platby Vám potvrdíme najneskôr do troch pracovných dní.

  Dátum uzávierky prijímania elektronických prihlášok je 30. september.

  Výsledky otvorenej výzvy zverejníme najneskôr do 10. októbra na www.mesiacfotografie.sk

  Pravidlá sútaže

  Oznámenie o spracúvaní osobných údajov